FC BARCELONA
REAL MADRYT
Del Bosque: Mamy obowiązek chronić legendy
Data dodania: 17.04.2013
– Wiemy, że Iker to legenda hiszpańskiej piłki, że nikt nie osiągnął tyle, co on i że w ostatnich dniach znajduje się w niewygodnej sytuacji – powiedział Vicente Del Bosque przed odebraniem nagrody Sport Cultura Barcelona za najlepszą karierę. – Jednak bycie zmiennikiem czy graczem pierwszego składu to decyzja trenerów i klubów. Ja nie będę tym, który powie o tym jakiekolwiek słowo, nawet nie wykonam uśmiechu w tej sprawie. Najważniejsze, że już wrócił, trenuje. Mamy czas, na podjęcie decyzji w sprawie Pucharu Konfederacji. Jednak to nasz zawodnik, jeden z tych, którzy najlepiej nas reprezentowali, zagrał ponad 140 meczów i bardzo go kochamy. Najnormalniejszą sytuacją jest posiadanie go w kadrze.

– Nie lubię umniejszać takich spraw, bo trzeba zachować szacunek wobec klubu, trenera i nie chcę nikogo urazić. Jednak nie wyobrażam sobie, żeby w Anglii kwestionowano Shiltona w takiej samej sytuacji czy jakiegokolwiek zawodnika, który był legendarny w swojej reprezentacji. Dlatego mamy obowiązek chronić piłkarzy, którzy tyle dali kadrze. Jednak nie chodzi tutaj o wchodzenie z kimkolwiek w jakieś wojny.

– Liga Mistrzów? Jeśli wszyscy patrzymy na dobro hiszpańskiej piłki, na dobro kadry, także klubów, to dla naszego kraju finał Real-Barcelona byłby cudowny. Przez całe życie było w tych meczach napięcie, to nie jest sprawa z ostatnich lat, ale to musi być również dobrze pojęta rywalizacja. Sądzę, że wszyscy wyciągnęli już wnioski z błędów, które popełniono w przeszłości.
POPRZEDNIE GRAN DERBI
2:1
CAMP NOU VS
NAJLEPSI STRZELCY GRAN DERBI
César Rodríguez
FC Barcelona
14 goli
ANKIETA
Kto wygra nadchodzące rozgrywki ligowe w Hiszpanii?

inna drużyna
Atletico Madryt
FC Barcelona
Real Madryt
CIEKAWOSTKI
Czy wiesz, że?

Pierwszy raz Real i Barcelona współzawodniczyły w ćwierćfinale Pucharu Króla w 1925 roku. Katalończycy zdemolowali swoich przeciwników 5-1 i 3-0, zwyciężając w dwumeczu 8-1.
REKLAMA
© 2014 GranDerbi.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone / Osób online: