FC BARCELONA
REAL MADRYT
Xavi: Dorobek jest ważniejszy niż wynik
Data dodania: 17.04.2013
Xavi Hernández jest przekonany, że w futbolu „wynik jest oszustem, ponieważ czasem możesz grać bardzo dobrze, a i tak nie zwyciężyć”.

„Inne zespoły wygrywają i są zadowolone, ale to nie to samo. Brakuje identyfikacji. Wynik jest oszustem, ponieważ czasem możesz grać bardzo dobrze, a i tak nie zwyciężyć. Jest coś, co znaczy więcej niż wynik, jest czymś trwalszym: to dziedzictwo” - powiedział Katalończyk.

Xavi przyznał, że od początku swojej przygody z Barceloną – od 1991 roku – zawsze grał w ten sam sposób: „Biorąc piłkę, proponowałem coś więcej niż tylko wygraną – ładną dla oka grę”. 33-latek podkreślił, iż „Barcelona zawsze stara się być bohaterem, bez jakichkolwiek spekulacji. Atakujemy i gramy dobrą piłkę, z którą ludzie mogą się identyfikować”.

Po rozgrywkach ligowych, których wygrania Barça jest bardzo blisko, kolejnym wielkim celem jest Liga Mistrzów. O finał Barcelona zmierzy się z monachijskim Bayernem. O finał, który rozegrany zostanie na Wembley. To magiczny dla Barçy stadion – tu wygrała swój pierwszy (1992) i ostatni (2011) Puchar Europy.

„Wembley przywołuje wiele radości. Mieliśmy szczęście grać tam w dwóch finałach i dwa razy wygraliśmy. Ten stadion nas motywuje, chcemy tam dotrzeć, chociaż wiemy, że będzie bardzo ciężko” – dodał urodzony w Terrassie gracz.
POPRZEDNIE GRAN DERBI
2:1
CAMP NOU VS
NAJLEPSI STRZELCY GRAN DERBI
Hugo Sánchez
Real Madryt
10 goli
ANKIETA
Kto wygra nadchodzące rozgrywki ligowe w Hiszpanii?

inna drużyna
Atletico Madryt
FC Barcelona
Real Madryt
CIEKAWOSTKI
Czy wiesz, że?

Pierwszy raz Real i Barcelona współzawodniczyły w ćwierćfinale Pucharu Króla w 1925 roku. Katalończycy zdemolowali swoich przeciwników 5-1 i 3-0, zwyciężając w dwumeczu 8-1.
REKLAMA
© 2014 GranDerbi.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone / Osób online: