FC BARCELONA
REAL MADRYT
Bayern przeszedł 9 z 14 półfinałów, w których grał
Data dodania: 14.04.2013
Bayern Monachium zagra po raz piętnasty w półfinałach Ligi Mistrzów i postara się po raz dziesiąty awansować do finału. Rywalem będzie FC Barcelona, z którą nigdy jeszcze nie grał na tym etapie rozgrywek.

Drużyna Juppa Heynckesa, która swój decydujący mecz zagra na Camp Nou, spróbuje po raz drugi z rzędu zagrać w finale Ligi Mistrzów, rok po przegraniu tego trofeum z angielską Chelsea. Zeszłoroczna porażka na własnym stadionie była bardzo bolesna. Bawarczycy przegrali finał w rzutach karnych (3:4), ponieważ mecz i dogrywka zakończyły się remisem 1:1.

Niemcy, których od przyszłego sezonu będzie trenował Guardiola, do tej pory 14-krotnie brali udział w półfinałach najważniejszych europejskich rozgrywek. Dziewięć z nich zakończyło się awansem, a po trofeum Bayern sięgał czterokrotnie.

Pierwsze trzy tryumfy miały miejsce rok po roku (w 1974, 1975 i 1976) w Pucharze Europy. Ostanie zwycięstwo w tych rozgrywkach odnieśli w sezonie 2000/2001, pokonując Valencię w rzutach karnych. Wcześniej udało im się wyeliminować Real Madryt w półfinale, podobnie jak przed rokiem.

Poza przegranym finałem z Chelsea, Bayern dotarł do końcowej fazy Ligi Mistrzów w sezonie 2009/2010, w której musiał uznać wyższość Interu Mediolan na Santiago Bernabéu.
POPRZEDNIE GRAN DERBI
2:1
CAMP NOU VS
NAJLEPSI STRZELCY GRAN DERBI
Cristiano Ronaldo
Real Madryt
13 goli
ANKIETA
Kto wygra nadchodzące rozgrywki ligowe w Hiszpanii?

inna drużyna
Atletico Madryt
FC Barcelona
Real Madryt
CIEKAWOSTKI
Czy wiesz, że?

29 listopada 1899 pasjonujący się futbolem 22-letni Szwajcar Hans Gamper wraz z grupą przyjaciół zebranych w sali gimnastycznej Gimnasio Solé, przy barcelońskiej ulicy La Rambla utworzył Foot-Ball Club Barcelona.
REKLAMA
© 2014 GranDerbi.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone / Osób online: