FC BARCELONA
REAL MADRYT
Xavi przedłuży kontrakt
Data dodania: 25.09.2012
FC Barcelona zakomunikowała już oficjalnie Xaviemu, że ma zamiar przedłużyć z nim kontrakt obowiązujący teraz do 2014 roku i mający opcję prolongaty o kolejne dwa lata. Zawodnik skończył już 32 lata i znajduje się u szczytu swojej kariery. Klub ma zamiar podobnie postąpić w przypadku Messiego i Puyola.

Relacje między Barçą i Xavim zawsze były doskonałe, dlatego negocjacje nie powinny być problemem. Potwierdził to wczoraj przedstawiciel piłkarza Iván Corretja, który wziął wczoraj udział w programie "Efectivament" w telewizji Esport3. - W piątek klub przedstawił nam swój zamiar przedłużenia umowy, bo chcą, żeby Xavi został w klubie, biorąc pod uwagę, że jego kontrakt wygasa w 2014 roku. Normalne jest więc to, że zaczynamy rozmawiać o tych sprawach, bo w czerwcu będzie za późno - powiedział.

Nie ma wątpliwości, że Xavi jest obecnie jednym z najbardziej wartościwych zawodników na świecie, ale Corretja podkreśla, że relacje z FC Barceloną są doskonałe. - Zawsze dogadaliśmy się co do warunków w przypadku poprzednich kontraktów i nigdy nie było żadnych problemów. Dlatego nie sądzę, by były jakikolwiek problemy - komentował w programie prowadzonym przez Lluísa Canuta.

Xavi zadebiutował pod wodzą Louisa van Gaala w 1998 roku. W tamtym sezonie na zmianę występował w pierwszej drużynie i Barcelonie B. Mimo tego odgrywał w zespole coraz ważniejszą rolę i miał swój wkład w zdobycie mistrzostwa kraju,a w kolejnym roku był już kluczowym graczem. Najważniejszą rolę zaczął jednak odgrywać pod wodzą Pepa Guardioli, od 2008 roku także w reprezentacji cała gra podporządkowana jest rytmowi, jaki nadaje Xavi.
POPRZEDNIE GRAN DERBI
2:1
CAMP NOU VS
NAJLEPSI STRZELCY GRAN DERBI
Ferenc Puskás
Real Madryt
14 goli
ANKIETA
Kto wygra nadchodzące rozgrywki ligowe w Hiszpanii?

inna drużyna
Atletico Madryt
FC Barcelona
Real Madryt
CIEKAWOSTKI
Czy wiesz, że?

Najlepszy strzelec w historii Realu - 323 bramki, Raul Gonzalez.
REKLAMA
© 2014 GranDerbi.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone / Osób online: