FC BARCELONA
REAL MADRYT
Próba generalna Songa
Data dodania: 25.09.2012
W sobotę odbędzie się próba generalna dla Aleksa Songa przed meczem z Realem. Kameruńczyk, w związku z kontuzjami Puyola i Piqué, został przesunięty na środek obrony. Jak do tej pory Kameruńczyk rozegrał 274 minuty w barwach Barcelony - 90 minut w meczach z Granadą i Valencią, 76 ze Spartakiem i 16 z Realem. Jako środkowy obrońca były Kanonier występował 168 minut, natomiast w drugiej linii 106.

Debiut Songa w lidze, z Valencią, był bardzo udany - Kameruńczyk nie zanotował żadnej straty, a zaledwie 6 z jego 67 podań nie dotarło do celu. Ogólnie rzecz biorąc, w meczach z Granadą i Nietoperzami Song podawał ze 94% skutecznością (144 celne zagrania).

Już w swoim debiucie, na Bernabéu w Superpucharze Hiszpanii, Song zaprezentował się bardzo dobrze. Zablokował uderzenie Modricia lecące do bramki, a także świetnie podawał do Messiego, jednak ten minimalnie przestrzelił. Song pokazał w tym spotkaniu świetną kontrolę nad piłką i boiskową inteligencję.

W ostatnich dwóch ligowych meczach zaufaniem Vilanovy cieszył się Song. Pomimo tego, że na ławce był także utalentowany Bartra, trener Barcelony zdecydował się na wystawienie kameruńskiego zawodnika. Swoją decyzję komentował później w taki sposób: - Wystawiłem Aleksa, ponieważ był bardziej doświadczony. To był mecz Ligi Mistrzów, nie mogliśmy ryzykować. Zakontraktowaliśmy go także dlatego, że umie grać na pozycji środkowego obrońcy. Musi nabrać ogrania ma tej pozycji. Bartra? Jeśli jest w pierwszym zespole, oznacza to, że ma do tego wystarczające umiejętności. Z pewnością Marc otrzyma jeszcze okazję do gry.

W sobotę najprawdopodobniej znów zagra Song, który w obliczu kontuzju Puyola i Piqué wydaje się być kandydatem do wystąpienia u boku Mascherano w spotkaniu z Sevillą. Mecz z andaluzyjską drużyną będzie dla Kameruńczyka ostatecznym testem przed niesamowicie trudnym meczem z Realem.
POPRZEDNIE GRAN DERBI
2:1
CAMP NOU VS
NAJLEPSI STRZELCY GRAN DERBI
Alfredo Di Stéfano
Real Madryt
18 goli
ANKIETA
Kto wygra nadchodzące rozgrywki ligowe w Hiszpanii?

inna drużyna
Atletico Madryt
FC Barcelona
Real Madryt
CIEKAWOSTKI
Czy wiesz, że?

Najlepszy strzelec w historii Realu - 323 bramki, Raul Gonzalez.
REKLAMA
© 2014 GranDerbi.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone / Osób online: