FC BARCELONA
REAL MADRYT
Rosell na temat nowego stadionu
Data dodania: 21.09.2012
Prezydent Barcelony wypowiedział się na temat konieczności remontu Camp Nou lub budowy nowego stadionu.

Prezydent Sandro Rosell pojawił się w czwartek przed mikrofonami Catalunya Informació, aby przeanalizować obecne wydarzenia w klubie. Poza poruszeniem tematu przedłużenia umowy Messiego czy roli Tito w drużynie, Rosell mówił o przyszłości stadionu Barcelony. Temat ten będzie poruszony również podczas sobotniego Zgromadzenia.

"To decyzja, która wykracza poza możliwości zarządów czy Zgromadzeń i może być tylko w rękach socios. To decyzja, która prawdopodobnie wpłynie na najbliższe sto lat, od której zależne będą najbliższe dwie lub trzy generacje", tłumaczył Rosell.

"To ważne, aby podjąć właściwą decyzję i dlatego trzeba wiedzieć, czego chce większość ludzi. Są trzy opcje: pierwsza - nowy stadion, druga - remont obecnego i trzecia - nierobienie niczego. Obecnie nie możemy nic robić do czasu zredukowania długu, ale chcemy sprowokować debatę, żeby wiedzieć, czego chcą barceloniści", mówił prezydent, zachęcając kibiców do wyrażenia własnego zdania.

Prezydent wyraził swoje wątpliwości dotyczące obu opcji, choć z jego słów można wywnioskować, że bliższa jest mu idea budowy nowego stadionu. "Jako socio mam wątpliwości. Camp Nou jest naszym domem, oglądaliśmy tam tak piękne rzeczy... Ale remont Camp Nou nie pozwoli nam mieć najlepszego stadionu świata, a budując nowy stadion, taki właśnie byśmy mieli. To walka pomiędzy tym, co mówi rozum i tym, co mówi serce".

Rosell wyjaśnił, że nie błędy z przeszłości nie zostaną powtórzone i remont Camp Nou lub budowa nowego stadionu nie wpłyną na sportowe plany klubu. "Decyzja dotycząca przyszłości stadionu nie będzie miała wpływu na poziom sportowy. Zrealizujemy projekt tylko wtedy, gdy środki będą pochodzić spoza regularnego budżetu".
POPRZEDNIE GRAN DERBI
2:1
CAMP NOU VS
NAJLEPSI STRZELCY GRAN DERBI
Francisco Gento
Real Madryt
14 goli
ANKIETA
Kto wygra nadchodzące rozgrywki ligowe w Hiszpanii?

inna drużyna
Atletico Madryt
FC Barcelona
Real Madryt
CIEKAWOSTKI
Czy wiesz, że?

Ostatnie El Clasico z 07.10.2012 zakończyło się rezultatem 2:2. Po dwa gole dla swoich zespołów zdobyli Messi i Ronaldo.
REKLAMA
© 2014 GranDerbi.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone / Osób online: