FC BARCELONA
REAL MADRYT
Casillas wspomina Dawida Zapiska
Data dodania: 21.09.2012
- Na początku chcę przekazać kondolencje rodzinie. Niech Dawid spoczywa w pokoju. Miałem szansę być z nim na ostatnim EURO w Polsce i na Ukrainie. Spędziłem z nim dwa dni w Gniewinie i pokazał, że był osobą z chęcią życia, z ogromną radością wynikającą z poznania całej reprezentacji Hiszpanii. Robił sobie zdjęcia ze wszystkimi piłkarzami, a jego rodzice, rodzina i przyjaciele pokazali nam, że są szczęśliwi - powiedział Iker Casillas, który przy pomocy polskiej ambasady w Hiszpanii wysłał wiadomość dla rodziny zmarłego niedawno Dawida Zapiska.

- Jesteśmy świadomi, że przebywamy w miejscu, gdzie ogląda nas wielu ludzi, gdzie wielu nas podziwia i sądzę, że mamy przez to wielką odpowiedzialność. Oczywiście nie możesz podobać się wszystkim, ale tym, którzy cię lubią, którzy czują ten podziw i cię doceniają, najlepsze, co możesz dać, to zwrócić te uczucia i uwagę. W tym przypadku to delikatna sytuacja, jego marzeniem było poznanie mnie, poznanie całej hiszpańskiej reprezentacji. Sądzę, że w tym wypadku czas liczy się najmniej.

- Jego matka skontaktowała się z nami przy pomocy delegata Federacji. Zwróciłem uwagę na tę historię. To był chłopak, który chciał nas poznać, chciał poznać mnie. Podarował mi pluszaka. Spędziliśmy jeden dzień, kiedy przyjechał. Był bardzo szczęśliwy. Samo bycie obok niego sprawiało mu taką radość, więc wyobraź sobie, ile to znaczyło dla nas.

- Sądzę, że mamy wielkie szczęście być piłkarzami i że jesteśmy podziwiani w wielu miejscach na świecie. A jeśli w jakiejś chwili możesz pomóc chłopakowi, spełniając jego marzenie o spotkaniu z nim i dając mu chwilę radości, to sądzę, że jest to dla nas zaszczyt i że będziemy robić to w każdym możliwym momencie.

Rozmowa z Ikerem zostanie wyemitowana w TVP. Na koszulce Iker napisał: "Dawid, zawsze z tobą". - Dedykuję ją z wielkim uczuciem. Oby została zachowana i obyś pozostał w pamięci.
POPRZEDNIE GRAN DERBI
2:1
CAMP NOU VS
NAJLEPSI STRZELCY GRAN DERBI
Santillana
Real Madryt
12 goli
ANKIETA
Kto wygra nadchodzące rozgrywki ligowe w Hiszpanii?

inna drużyna
Atletico Madryt
FC Barcelona
Real Madryt
CIEKAWOSTKI
Czy wiesz, że?

Barcelona hucznie świętuje dzień świętego Grzegorza. Zgodnie z tradycją wszyscy obdarowują się nawzajem różami i książkami. UNESCO, inspirowane barcelońskim świętem ustanowiło dzień 23 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Książki.
REKLAMA
© 2014 GranDerbi.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone / Osób online: