FC BARCELONA
REAL MADRYT
Cztery gole Barcy w Madrycie
Data dodania: 23.11.2015
Najnowsze wydanie El Clasico przynios?o zdecydowane zwyci?stwo FC Barcelonie, ktra pokona?a Real Madryt na stadionie Santiago Bernabeu wynikiem 0:4.

Mocno wyczekiwane spotkanie w hiszpa?skiej stolicy z pewno?ci? nie zawiod?o przyby?ych tutaj kibicw z Barcelony.

Na nied?ugo przed rozpocz?ciem El Clasico obie dru?yny zosta?y jeszcze dodatkowo wzmocnione dzi?ki powracaj?cym po kontuzjach zawodnikom.

Do sk?adu gospodarzy do??czyli m. in. Gareth Bale oraz Karim Benzema, podczas gdy dru?yn? Barcelony zasilili Ivan Rakiti? i Lionel Messi, o czym poinformowa?y wiadomo?ci pi?karskie bet365 w pi?tkowe popo?udnie.

Chocia? Messi wi?kszo?? meczu na ?awce i nie wpisa? si? na list? strzelcw, to nie zawiedli znani z bardzo owocnej wsp?pracy Neymar oraz Luis Suarez, ktrzy razem maj? ju? na koncie 20 goli.

Tym razem Brazylijczyk i Urugwajczyk do?o?yli trzy trafienia, z czego dwa by?y autorstwa Suareza. Real Madryt nie potrafi? odpowiedzie? na ataki go?ci, w dodatku ko?cz?c spotkanie z os?abieniu po czerwonej kartce dla Isco.

Blaugrana od pocz?tku spotkania prezentowa?a szybkie tempo, wymieniaj?c si? licznymi podaniami, a pierwsza bramkowa akcja mia?a miejsce na jedenastu minutach od rozpocz?cia meczu. Przy asy?cie fantastycznego Sergiego Roberto, do bramki Realu trafi? wwczas Suarez.

W 39. minucie pilnuj?cy bramki Realu Keylor Navas musia? po raz kolejny wyci?ga? pi?k?. Tym razem przy asy?cie Andresa Iniesty uderzy? Neymar, trafiaj?c tu? pod r?k? interweniuj?cego Navasa.

Jeszcze przed przerw? go?cie mogli uzyska? trzybramkowe prowadzenie, ale w ostatniej chwili szar?uj?cego Suareza zatrzyma? Marcelo.

Po przerwie gospodarze w dalszym ci?gu znajdowali si? pod presj?, chocia? z pocz?tku zdo?ali te? nieco bardziej przycisn?? Barc?. Blisko gola znalaz? si? m. in. James Rodriguez, ale bramkarz Claudio Bravo w por? zainterweniowa?.

Dla Barcy uderzy? z kolei Neymar, chocia? przy prbie Brazylijczyka przytomnie zachowa? si? Navas. W 53. minucie, po wymianie w Neymarem, uderzy? jednak Iniesta, dla ktrego jest to pierwsza bramka od marca 2014 roku.

Trzecia bramka zdecydowanie uciszy?a kibicw Realu, a cz??? z nich zacz??a nawet opuszcza? stadion. Dla Barcelony nie by?o to jednak ostatnie s?owo, bowiem w 74. minucie, przy sp?nionej reakcji obrony Realu, pi?k? do bramki ponownie skierowa? Suarez, ustalaj?c wynik spotkania.

Go?cie zagrali 'na zero z ty?u' tak?e dzi?ki znakomitej postawie Bravo, ktremu uda?o si? zatrzyma? m. in. Cristiano Ronaldo.

?aden z Los Blancos nie by? w stanie zada? Barcelonie ciosu, a na dodatek frustracji pod koniec uleg? Isco, po kopni?ciu Neymara w kolano opuszczaj?c muraw? z czerwon? kartk?.

Jego koledzy opuszczali boisko w niewiele lepszych nastrojach, podczas gdy Barcelona mog?a ?wi?towa? jedno ze swoich najbardziej spektakularnych zwyci?stw ostatnich lat.

"Ten mecz zostanie zapami?tany przez wszystkich Katalo?czykw, przejdzie do historii, poniewa? Real jest naszym bezpo?rednim rywalem. Oprcz samej wygranej, dominowali?my, co tutaj jest bardzo trudne", skomentowa? trener Luis Enrique.

?wietne spotkanie rozegra? Iniesta, kapitan Barcelony, ktrego w 77. minucie brawami ?egnali nawet kibice Realu. B?ysn?? te? obro?ca Sergi Roberto, pokazuj?c, ?e w pe?ni zas?uguje na miejsce w sk?adzie.

"Iniesta to wielki cz?owiek, nie tylko dla Katalo?czykw i klubu. Rozumiem brawa. To pi?karz unikalny z magicznymi umiej?tno?ciami i oczami z ty?u g?owy.

"Sergi Roberto to nasza 'dzika karta'. Ju? widzieli?my na co go sta? i dzi? potwierdzi? swoje umiej?tno?ci. Mo?e gra? z najlepszymi rywalami, ma wielk? jako??, ?wietny drybling i kondycj?", doda? trener Barcy.

Barcelona w efekcie zwi?kszy?a swoje prowadzenie w tabeli Primera Division, maj?c teraz sze?? punktw przewagi. Na drugie miejsce wskoczy? z kolei zesp? Atletico Madryt.

Chocia? sezon jest jeszcze daleki od rozstrzygni?cia, to Katalo?czycy daj? do zrozumienia, ?e s? w stanie podj?? walk? o obron? tytu?u mistrzowskiego.