FC BARCELONA
REAL MADRYT
Real z potkni?ciem w ?wier?finale
Data dodania: 12.03.2015
Rozgrywane na Santiago Bernabeu rewan?owe starcie 1/8 fina?u Ligi Mistrzw Realu Madryt z Schalke 04 nieomal zako?czy?o si? sensacj?, ale wygrana 3:4 go?ci nie wystarczy?a do odebrania Krlewskim awansu. ?wier?finalistom nie jest jednak weso?o.

Pierwsze spotkanie Schalke z Realem na stadionie Veltins-Arena w Gelsenkirchen wypad?o lepiej mistrzowi Hiszpanii, ktry pokona? niemiecki klub wynikiem 0:2.

Przed rewan?em na Santiago Bernabeu stawia?o to Krlewskich w korzystnej sytuacji, a dla podopiecznych Roberto Di Matteo oznacza?o z kolei wielk? przeszkod?. Cytowany przez wiadomo?ci sportowe bet365 trener zaznacza? jednak przed meczem, ?e ekipa nie wyje?d?a na rewan? jak na skazanie, mimo trudnej sytuacji zapowiadaj?c walk?.

Jak powiedzia?, tak zrobi?, a konkretniej pi?karze Schalke, ktrzy przyprawiali miejscowych i trenera Carlo Ancelottiego o atak serca. Defensywa Los Blancos wielokrotnie p?ka?a pod naporem die Knigsblauen, po raz pierwszy w 24. minucie, kiedy we wsp?pracy z Tranquillo Barnett? i Klaas-Janem Huntelaarem gola zdoby? Christian Fuchs.

Cztery minuty p?niej Real zremisowa? po rzucie ro?nym Toniego Kroosa i strzale Cristiano Ronaldo, co wyra?nie doda?o dru?ynie pewno?ci siebie. Go?cie zgasili ten entuzjazm w 40. minucie, tu? po tym jak w poprzeczk? bramki Ikera Casillasa trafi? Huntelaar.

Real w tej sytuacji kompletnie zaspa? w obronie, a Holender ponownie znalaz? si? w centrum akcji, po obronionym przez Casillasa strzale aktywnego Maxa Meyera, wykonuj?c celn? dobitk? na 1:2. Krlewskich ponownie uratowa? jednak Ronaldo, przy asy?cie Fabio Coentrao celn? 'g?wk?' wyrwnuj?c w ostatniej minucie pierwszej po?owy.

Po wznowieniu, ponownie przy asy?cie Coentrao, obron? Schalke wywid? w pole Karim Benzema, mijaj?c bramkarza Timona Wellenreuthera i wyprowadzaj?c Krlewskich na prowadzenie (3:2).

Real jedynie przez pi?? minut cieszy? si? z przewagi, bowiem wtedy ponownie uderzyli die Knigsblauen. Przy asy?cie Fuchsa, pi?k? do bramki zza pola karnego skierowa? rezerwowy Leroy Sane, wyrwnuj?c wynik spotkania.

W dalszej cz??ci spotkania gospodarze starali si? o kolejn? bramk?, chocia? nie pomaga? fakt, ?e niewielk? aktywno?? prezentowali Ronaldo i Gareth Bale. Walijczyk wystawi? jednak pi?k? Alvaro Arbeloi, a potem sam strzela? z dystansu.

Wellenreuther by? jednak w stanie przekierowa? jego strza?, a dodatkowo Schalke dopisa?o te? szcz??cie przy minimalnie niecelnym strzale Isco. Go?cie mieli tak?e w sk?adzie znakomitego Huntelaara, ktry przy asy?cie Sane nie da? ?adnych szans Casillasowi w 84. minucie, pot??nym strza?em z dystansu daj?c Schalke prowadzenie.

Nast?pnie Sane i Benedikt Hwedes zagra?ali bramce Casillasa, co mog?o sko?czy? si? dla Realu tragicznie, bowiem pora?ka r?nic? dwch bramek wyeliminowa?aby ich z rozgrywek. Wynik 3:4 utrzyma? si? jednak do ko?ca spotkania, chocia? powodw do rado?ci nie by?o.

Kibice Los Blancos bezlito?nie wygwizdali zesp?, a pe?ni?cy rol? kapitana Casillas zatrzyma? na murawie ca?y sk?ad. Z szeptw i ruchw ust zawodnikw da?o si? wyczyta? "ha?ba" i "wstyd", a epitety z trybun by?y o wiele bardziej dosadne.

"Graj?c w ten sposb nie zajdziemy daleko. Jest mi bardzo przykro, bo zagrali?my fatalnie, co nie s?u?y wizerunkowi klubu. Zas?u?yli?my na gwizdy, to nas zmotywuje na kolejne mecze. Nadal ufam zespo?owi, wiem, do czego ci pi?karze s? zdolni, ale musimy si? poprawi? pod ka?dym wzgl?dem", skomentowa? trener Ancelotti.

Szczeglnie du?a s?abo?? widoczna by?a w obronie, gdzie brakowa?o kontuzjowanych Sergio Ramosa i Pepe, zazwyczaj pe?ni?cych podstawow? rol? w formacji defensywnej Los Blancos.

Z kolei w ataku wi?cej mg?by da? James Rodriguez, ktry jednak nie mo?e gra? ze wzgl?du na p?kni?t? ko?? stopy. Wi?cej mo?naby si? te? spodziewa? po Bale'u, za ktrego Madryt pobi? transferowy rekord wszechczasw.

Humoru nie poprawia nawet bramkarski rekord Ronaldo w rozgrywkach LM - snajper ma teraz na koncie 78 bramek w presti?owym turnieju, wyprzedzaj?c poprzedniego rekordzist? Raula.

Krlewscy mimo wszystko przeszli, ale dalej nie b?dzie ?atwiej. Przed meczami ?wier?fina?owymi czeka ich prba generalna w postaci ligowego starcia z FC Barcelon?. Kolejne upokorzenie jest ju? nie do przyj?cia.