FC BARCELONA
REAL MADRYT
FIFA ostatecznie zatwierdza karę Suáreza
Data dodania: 23.07.2014
Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej odpowiada na petycję Południowoamerykańskiej Konfederacji, która prosiła o zmniejszenie nałożonej na Luisa Suáreza sankcji.

FIFA ponownie ratyfikuje karę czterech miesięcy wykluczenia z piłkarskiej aktywności i zakazu gry w dziewięciu meczach reprezentacji Urugwaju, jaką nałożyła na Luisa Suáreza. Jest to odpowiedź na wniosek złożony przez Conmebol. 17 lipca ta organizacja wysłała do międzynarodowej federacji list, w którym nazwała sankcje zastosowane wobec Urugwajczyka „przesadnymi i niewspółmiernymi do wykroczenia”.

„Sekretarz generalny nie może w żaden sposób interweniować, komentować, ani podejmować jakichkolwiek działań w celu zmiany decyzji w tej sprawie”, głosi oświadczenie FIFA. „Przypominamy, że organy sądownicze FIFA są całkowicie niezależne w podejmowaniu decyzji, a w szczególności nie mogą otrzymywać poleceń od innych instancji”, wyraźnie zaznacza w swej wiadomości Francuz Jerome Valcke, sekretarz generalny FIFA.

„Również w tym przypadku podtrzymujemy, że nasze organy sądownicze tworzą członkowie posiadający ogromną wiedzę, umiejętności i określone doświadczenie, którego wymaga pełniona funkcja. Wszyscy oni zostali wybrani przez Kongres”, podkreśla FIFA. Valcke oświadcza też, że jest do dyspozycji południowoamerykańskiej konfederacji i „czeka na jakiekolwiek inne informacje, którymi ta organizacja zechce się podzielić”. Oprócz przeprowadzonego w zeszłym tygodniu protestu, Conmebol ogłasza też, że „wkrótce przedstawi konkretne propozycje mające na celu poprawę skuteczności organów dyscyplinarnych FIFA”. Na razie jednak nie sprecyzowano, jakie to mogą być rozwiązania.
POPRZEDNIE GRAN DERBI
2:1
CAMP NOU VS
NAJLEPSI STRZELCY GRAN DERBI
Francisco Gento
Real Madryt
14 goli
ANKIETA
Kto wygra nadchodzące rozgrywki ligowe w Hiszpanii?

inna drużyna
Atletico Madryt
FC Barcelona
Real Madryt
CIEKAWOSTKI
Czy wiesz, że?

Dowcip o kibicu Barcelony, który na łożu śmierci ogłosił, że został fanem Realu, bo wolał, żeby na świecie zmalała liczba zwolenników klubu z Madrytu - oddaje napięte relacje między potęgami z La Liga.
REKLAMA
wynajem ekspresów do kawy
vending - najlepsza firma w Polsce
Mecze na żywo
Wyniki nażywo
Fatal error: Cannot use [] for reading in /home/realcycl/www/gd/b4b18ff4e6b8c346d8567db655bf55ff/SeoPilotClient.php(382) : runtime-created function on line 18